2019 kokkuvõte

Pole väga kokku võttagi.

Korter sai remonditud ja välja üüritud. Üürnikuks võtsime üksikema 4 lapsega, kellel olid olnud maksehäireid kunagi. Nii et natuke selline sotsiaalprojekt, plussiks oli see, et ta elas samas majas ja oli valmis kohe sisse kolima. Lisaks kolis korterisse tema 18 aastane töötav  tütar+peigmees. Nii et kolme inimese palk + 500 lapsetoetus, loodetavasti saavad hakkama. Üüriks 410 + ülejäänud kulud va. remondifond. Laenumakse meile umbes 250, nii et natuke jääme plussi (üürime ametlikult, maksud maha).

2019 aasta jooksul müüsime maha mittevajalikke asju 200  eest. Asjad kas aja jooksul kogunenud või tasuta saadud. Ei midagi suurt, aga asjadest lahti ja raha majas.

Vanametalli viisin aasta jooksul  950 euro eest, sellest enamuse viisin jalgrattal, värvilist saab viia küll, kerge trenn ka korraga. Musta metalli sain ühe korraliku päeva isa autoga, vist viis koormat tegime ja sai kõvasti kola vähemaks.

Liitusin Tuleva III sambaga maksimaalses ulatuses, tegin sellise otsuse, et kindlasti ma ise paremini ei suuda aktsiaid või indeksfondi valida. Tulumaksutagastus ja osaniku boonus Tulevast on siis lisahüved.

Tütre kontol olevatest aktsiatest laekus dividende 327 eurot, selle eest sai ostetud HAE, LHV  ja viimase jäägi eest COOP aktsiaid (IPO). Ilma erilise analüüsita, lihtsalt HAE on iga aasta divikaid maksnud, LHV tekkis see märkimisõigus olemasolevate aktsiatega ja mingi viimase jäägi eest võtsin 50 tk Coopi omi ka.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s